הפחתת היטל השבחה

מס שבח הוא מס המוטל על נכס בעת מכירתו, בגין השבחת הנכס, לאחר אישור שימוש חורג או אישור הקלה או אישור של תב”ע. החוק מאפשר הפחתת היטל השבחה באמצעות הגשת ערעור עד 45 יום מקבלת שומת המס. את הערעור ניתן להגיש על ידי משרד עורך דין המתמחה בענייני מס שבח ובדיני מקרקעין. אז מה התהליך להפחתת היטלי השבחה?

הפחתת היטל השבחה

לפני שנרחיב על הפחתת היטל השבחה יש צורך להסביר מהו בכלל היטל השבחה. במשך זמן שאדם מחזיק דירה או נכס כלשהו בבעלותו הדירה או הנכס משביחים מכל מיני סיבות. כגון עליית שווי הדירה, או מהיתר הרחבת בנייה או מסיבות אחרות. על ההשבחה הזו צריכים לשלם מס. אך כדי לקבוע חוקיות מסוימת לא גובים מס על כל השבחה של הנכס אלא כשהנכס נמכר. כל אדם שמוכר נכס נקבע לו מס שבח לפי קריטריונים שונים מדירה לדירה ומנכס לנכס. אולם החוק מאפשר הפחתת היטל השבחה על ידי תכנון מס מוקדם. תכנון המס לצורך הפחתת היטל השבחה נעשה באמצעות עורך דין מכירת דירה מומחה. לעתים ניתן לבטל לגמרי את היטל ההשבחה ולא להסתפק בהפחתת היטל השבחה בלבד. כדי לדעת איך עושים את זה, צריך לדעת קודם כל ממה מורכב סכום המס. ועל כך בשורות הבאות בהרחבה.

הפחתת היטל השבחה
היטל השבחה זה מס על השבחת הנכס

הפחתת היטלי השבחה

כשבאים לקבוע היטל מס על דירה שנמכרת לאחר שהדירה נבדקת על ידי עורך דין ליקויי בנייה, בודקים האם אושרה בבניין תכנית מתאר מקומית, האם ניתנה הקלה בבנייה או אישור שימוש חורג במבנה, למשל אישור למבנה עסקי לשמש כבית מגורים. בפועל, כיצד קובעים את ההיטל? שמאי מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מנפיק דו”ח ובה הוא קובע את גובה העלייה של שווי הקרקע, מחצית מסכום זה משולם בתור מס שבח. עורך דין מקרקעין מנוסה שבקי בנבכי הקריטריונים יכול לקבל אישור על הפחתת היטלי השבחה. אם הוא מוכיח למשל שהנכס לא הושבח, כלומר לא נמכר ביותר בשוק החופשי למרות הזכויות שנוספו בנכס. זוהי דוגמה אחת של הפחתת היטלי השבחה. כדי לקבל אישור על הפחתת היטלי השבחה יש להגיש את הערעור עד 45 יום מעת קבלת חוות הדעת של השמאי. כדי להגיש את הערעור נדרש עורך הדין להביא חוות דעת נגדית של שמאי מקרקעין המוכיחה כי הנכס לא הושבח כלל או לא הושבח בשווי שקבע השמאי הראשון. בתגובה יכולה וועדת הערר לבקש בדיקה נוספת של הנכס או למנות שמאי מכריע.

הפחתת היטלי השבחה
עורך דין מומחה יודע איך מפחיתים היטל השבחה

משרד עורך דין מס שבח

כאמור, כדי להגיש ערעור על שומת המס נדרשת חוות דעת של שמאי מקרקעין מנוסה. אנו משרד עורך דין מס שבח עם ניסיון יש לנו את היכולת והידע להשיג שמאי מקרקעין שיהיה מקובל על וועדת הערר. משרד עורך דין מס שבח מומחה בודק את התיק בטרם יקבל אותו לטיפול, אם הוא רואה שיש פה קייס משפטי וסיבה מוצדקת להפחתה או לביטול המס הוא יזמין שמאי מומחה וימשיך את התהליך מול רשות המסים. מדובר בעבודה משותפת של משרד עורך דין מס שבח ושמאי מקרקעין. למשרדנו מעסיק עורכי דין בירושלים ניסיון רב בהפחתה ואף ביטול מוחלט של מס השבח. בזכות עבודה מהירה וזריזה הגענו להישגים, שכן זמן הגשת הערעור מוגבל ל-45 יום מעת קבלת השומה, לאחר מכן לא מתאפשרת הגשת ערעור.

משרד עורך דין מס שבח
משרד עורך דין מס שבח

עורך דין מקרקעין מס שבח

למעשה, אם מכרתם נכס וקיבלתם שומת מס שבח, בין אם מדובר בנכס מסחרי ובין אם מדובר בנכס פרטי פנו עוד היום לעורך דין מקרקעין מס שבח שיזמין חוות דעת נגדית ויילחם על הזכויות שלכם. גם אם אתם רק בשלבי תכנון של מכירת דירה מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקרקעין מס שבח לגבי גובה המס המשוער. בעיקר אם קיבלתם במשך השנים אישור להוסיף או להגדיל את אחוזי הבנייה המותרים בנכס, או אם קיבלתם אישור לחרוג מגבולות קווי הבניין, או אם קיבלתם אישור להפוך שטח מסחרי לשטח למגורים. עורך דין מקרקעין מס שבח בעל ניסיון רב יוכל להעריך מה תהייה שומת המקרקעין הראשונית ובכמה ניתן יהיה להפחית או אף לבטל לגמרי את דרישת המס.

עורך דין מקרקעין מס שבח
השאירו את העבודה לעורך דין מומחה

 

 

 

הפחתת היטל השבחה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …