נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף זה אומר במילים מדוברות לנהוג ללא טסט, הטסט בודק את תקינות הרכב ומניעת בלאי בחלקי הרכב ובכך למנוע  תאונת דרכים, כעורכי דין הבקיאים בתוכן של פסקי דין של תאונות דרכים שניתנו בבית המשפט אנו יודעים כי הרבה מתאונות הדרכים הקטלניות בישראל מתרחשות בעת נהיגה ללא רישיון בתוקף. עורך דין מומחה ובמחירים סבירים יוכל לחלץ אתכם מבעיה של נהיגה ללא רישיון בתוקף.

אדם שנתפס בעברה של נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

נהיגה ללא רישיון היא עברה חמורה לכל הדעות. אך מה דינה של נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף? התשובה לכך אינה אחידה, זה תלוי כמה זמן חלף מאז שפקע תוקף הרישיון. מה הכוונה ‘פקיעת תוקף הרישיון’? פעם בשנה אנו נדרשים לחדש את הטסט לרכב, וזהו בעצם תוקף הרישיון. אדם שנתפס בעבירת נהיגה בשכרות או ללא רישיון רכב בתוקף יקבל קנס של כספי גבוה התלוי בזמן שחלף מעת פקיעת התוקף. אלא אם כן פקיעת התוקף חלפה לפני יותר מחצי שנה, או אז יזומן הנהג לבית המשפט. מעבר לכך, מספר נקודות החובה שיירשמו על שמו של הנתפס במצב רישיון נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף הנם 6 נקודות. בנוסף, משרד הרישוי יכול לחייב את מי שנתפס בעברה לעבור קורס של נהיגה מונעת, וכן פסילת הרישיון לשלושה עד תשעה חודשים. או לעבור מחדש את מבחן התאוריה ועוד. חומרת הענישה נגזרת מכמות הזמן שחלף מעת פקיעת הרישיון, וכן העבר של הנהג בנוגע לשמירת חוקי התעבורה.

נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף
רישיון נהיגה תקף

תאונת דרכים פסקי דין שונים

נהיגה ברישיון שאינו בר תוקף שונה ממקרה של נהיגה ללא רישיון רכב ברכב. מטרת הענישה לנהג הנוהג ללא רישיון בר תוקף הוא כדי להבטיח שכל נהג ייקח את רכבו לבדיקה פעם בשנה, כלומר, יבצע טסט. ובכך להבטיח שלא ייסעו רכבים לא תקינים בכבישי הארץ. נסיעה עם רכב לא תקין עלולה להביא לתאונת דרכים, ולפחות להחמיר ברמת הפגיעות בתאונה בה מעורב רכב לא תקין. תאונות דרכים הם תאונות נפוצות מאוד בארץ, יש המגדירים את התופעה כמכת מדינה. תאונת דרכים פסקי דין הם רבים מאוד, הן בקשר לנסיבות של התאונה, הן לגבי פיצויים לנפגעי התאונה. תאונת דרכים פסקי דין קשורים גם לקביעת גובה נכות של הנפגע, לעתים מדובר בפגיעה נפשית קשה כתוצאה מהטראומה. גם פגיעה מרכב חונה וגם תאונה בחניון היא תאונת דרכים פסקי דין רבים דנים בכך. בפסקי דין של בית המשפט ניתן למצוא דיונים שנפסקו בענייני תאונות שונות גם של נפילה של הולך רגל וכדומה. או פסקי דין המתייחסים לאופי הפגיעה ודיון בהשלכותיה, האם הם תוצאה של התאונה או לא.

תאונת דרכים פסקי דין
אתך בכל סיטואציה של תאונת דרכים

תאונת דרכים פסק דין במה הוא דן

כאמור, תאונת דרכים פסק דין נדרש בית המשפט לסוגיות רבות מקשת רב תחומית. תאונת דרכים פסק דין דן הן באופי הפציעה והפיצויים המגיעים לנפגע. כמו כן, תאונת דרכים פסק דין דן באופי התאונה, על מי מוטלת האשמה, מי עבר על החוק, האם בעל הרכב נהג במצב של מהירות מופרזת ועוד. חשוב לדעת למשל, שגם אדם שנופל באוטובוס ציבורי ונחבל זכאי לתבוע את הביטוח הלאומי וכן את חברת הביטוח של האוטובוס, לקבלת פיצוי וכן הוצאות עתידיות בגין הטיפול, התאמת הבית לאדם נכה ועוד. הכרעות נוספות של פסקי דין בתאונות דרכים הן הכרעות בנוגע למחלות קשות כמו פסוריאזיס, עיוורון ועוד, שהנפגע טוען שהן נגרמו בעטיה של התאונה. כמו כן, בית המשפט דן בתאונות שבהן הנהג לא היה מבוטח בביטוח חובה, באשמתו או בתום ליבו, אם הוא יקבל פיצוי מקופת קרנית. מקרים נוספים בהם דנים בתי המשפט הם מקרים של נזקים נפשיים, כאמור. תאונות שבהן מעורבות אופנועים הן בראש רשימת התאונות המופיעות בפסקי דין. בפסקי הדין מופיעים גם תאונות שנגרמו מכלי רכב אחרים, כגון טרקטורים וכדו’.

תאונות דרכים פסקי דין
אתה נמצא אצל עורך הדין הנכון

תאונות דרכים קטלניות בישראל

ישראל היא אחת המדינות המובילות במספר התאונות הקשות, בשנים האחרונות מדווחים רשויות החוק של ישראל על למעלה מ-60,000 תאונות עם נפגעים מדי שנה, אם כי ייתכן שתקופת הקורונה תוריד את הגרף כלפי מטה, אך עדיין מדובר במספר גבוה. תאונות דרכים קטלניות בישראל הן מהגבוהות ביותר ביחס למדינות אחרות ברחבי העולם. מה ההגדרה של תאונות דרכים קטלניות בישראל? ההגדרה של תאונת דרכים קשה היא תאונה שבה נפגע לפחות אדם אחד, ומעורב בה לפחות כלי רכב אחד. בשנת 1995 היה מספר התאונות בישראל בשיא של כל הזמנים. מה שגרם לכך הוא ככל הנראה הגידול במספר הרכבים בישראל במשך מספר שנים שקדמו לשנה זו. לאחר שנת 1995 הייתה ירידה עקבית במספר התאונות ובעקבותיה גם ירידה במספר תאונות דרכים קטלניות בישראל. ככל הנראה בעקבות שיפור תשתיות הכבישים, וכן הכנסת חוקים חדשים בענייני בטיחות, כגון החוק לחגירת חגורות בטיחות במושבים האחוריים שנחקק בשנת 1990. דבר אחד ברור, שמירה על הוראות הבטיחות וחיזוק החוקים מקטינים את מספר הפגיעות, אך בכל מצב, בתור משרד עורכי דין בירושלים מומחים ומוכרים, תוכלו להתייעץ אתנו תמיד.

תאונות דרכים קטלניות בישראל
כיצד נגרמת תאונה קטלנית?
נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …