עורך דין ליקויי בניה

סובלים מרטיבות, סדקים וליקויי בניה אחרים? רבים המשתכנים בדירות קבלן חדשים, שואלים לגבי אחריות קבלן לרטיבות, או אחריות קבלן לסדקים. כמשרד עורך דין ליקויי בניה מומלץ הבאנו לכם טיפים ודרכים אפשריות לפעולה כנגד הקבלן.

עורך דין ליקויי בניה

אם רכשתם לאחרונה דירה חדשה מקבלן אתם וודאי מכירים את הסרט – חתימות, חוזים, תצהירים, מיסוי מקרקעין, נדל”ן וכו’. לבסוף נכנסתם לדירה בשעה טובה, אך ההתלהבות מצטננת מהר מאוד כאשר אתם פתאום מגלים ליקויים פה ושם, פתאום אתם מגלים סדקים בקירות, מגיע הגשם הראשון ואתם צריכים להסתובב עם מטריות בבית… מה עושים? דבר ראשון פונים לקבלן, במקביל פונים לעורך דין ליקויי בניה שייעץ לכם איך להתנהל מול הקבלן. מרבית הקבלנים מתעסקים עם עשרות בעיות כאלו מדי יום, הם מיומנים ב’תיקוני פלסתר’ וימרחו אתכם עד שתעבור שנת הבדק. כאשר התקשורת שלכם אתו תהייה באמצעות עורך דין ליקויי בניה יתוקנו במהירות ומה שלא ניתן לתקן תקבלו עליהם פיצוי הוגן, הדבר נכון גם לגבי בניה על גג בית משותף ללא הסכמה, גם שם השיטה היא להתיש את התובע.

עורך דין ליקויי בניה
עורך דין ליקויי בניה

האם יש אחריות קבלן לרטיבות?

אחת הבעיות הנפוצות בתחום ליקויי הבנייה הן בעיות רטיבות, רטיבות יכולה להיווצר מגשמים בגג, סביב מסגרות החלונות וכדומה. או בחדרים רטובים כגון חדר האמבטיה. או מעל הפנלים – מה שנקרא רטיבות קפילרית. כאשר מדובר בדירה חדשה ישנה אחריות קבלן לרטיבות. בדירות חדשות הבעיה לעיתים לא נראית חמורה והדיירים נוטים להזניח אותה. חשוב להדגיש כי גם סדק קטן מאוד יחמיר בוודאות עם הזמן ולאחר כמה שנים כבר תפספסו את אחריות קבלן לרטיבות וזה גם יגרום לרטיבות לחדור לשכנים ואז תהייה לכם הוצאה נוספת של עורך דין סכסוכי שכנים… כאמור בפסקה הקודמת, לפעמים תוקף אחריות קבלן לרטיבות חולפת באשמתו, הוא מומחה ב’מריחת’ הדייר או בתיקון לא מקצועי ואחרי זמן קצר הבעיה חוזרת לקדמותה.

אחריות קבלן לרטיבות
עורך דין צריך לטפל באחריות הקבלן לרטיבות

עורך דין ליקויי בנייה מומלץ

בתור עורך דין ליקויי בנייה מומלץ הבאנו לכם כמה נקודות חשובות על סמך ניסיוננו להתמודדות מול הקבלן: פעמים רבות הדיירים נכנסים לדירה לאחר איחור מסירה של מספר חודשים ויותר, ואז מרוב ציפיות ושחיקה מהמריבות על דמי שכירות וכדומה הם נוטים להתעלם מהליקויים, מה גם שהם חוששים שתיקון הליקויים כרוך ביציאה מהדירה, דבר שאינו נלקח בחשבון מבחינתם. כעורך דין ליקויי בנייה מומלץ אני יכול להפיג את החששות ולבשר שרוב בעיות הרטיבות ניתן לפתור היום ללא פינוי הדיירים, יש היום כלים טכנולוגיים משוכללים לבדיקה ותיקון אינסטלציה ללא הרס ומגוון דרכים העומדות לרשות הקבלן אם רק ירצה בכך. אל תחששו פנו לקבלן בעצמכם בדרישה תקיפה וחד משמעית לתיקון הרטיבות. במידה שהקבלן מתעלם שכרו שירותי עורך דין ליקויי בנייה מומלץ.

עורך דין ליקויי בנייה מומלץ
עורך דין ליקויי בנייה מומלץ ממליץ

אחריות קבלן לסדקים שמתגלים לאחר סיום הבניה

בדירות חדשות ישנה בעיה נפוצה נוספת – סדקים בקירות, בעיקר אנכיים משופעים מעט, ה’מטפסים בקירות’. סדקים יכולים להיגרם כתוצאה מרטיבות או לגרום לרטיבות בקירות ובבעיה זו דנו כבר לעיל. אולם ישנם סדקים הנוצרים כתוצאה מתזוזות קטנות מאוד של כל מבנה במהלך קיומו, התזוזות אינם מורגשות אך כאשר המבנה חדש הן גורמות לסידוק הקיר. ישנם כאלה שכשהדייר החדש מתלונן על הסדקים הם מתנערים מאחריות קבלן לסדקים, הם טוענים: “בעת מסירת הדירה הסדקים לא היו”. בעובדה זו הם אכן צודקים, אך טענה זו אינה מסירה את אחריות קבלן לסדקים – הם קשורים לבנייה.

אחריות קבלן לסדקים
סדקים באחריות הקבלן לסדקים? הזמינו עורך דין

עורך דין ליקויי בניה מומלץ

אנו משרד עורך דין ליקויי בניה מומלץ בכל תיק של ליקויי בנייה אנו מתייעצים עם מהנדסים מקצועיים ובמידת הצורך אף מצרפים את חוות דעתם לתביעה. כמשרד עורך דין ליקויי בניה מומלץ אנו נוציא עבורכם פיצוי מקסימלי, בתיקון או בסכום כספי, נלווה אתכם בכל השלבים עד לסיום העניין לשביעות רצונכם. אנו משרד עורך דין ליקויי בניה מומלץ ומתמחים בליקויים של קירות סדוקים, של רטיבות ובכל סוגי הליקויים וכן בהגשת התנגדות להיתר בניה. אם גם אתם רכשתם דירה לאחרונה ואתם סובלים מליקויי בניה נשמח להשתמע ונסייע לכם. משרדנו הוא משרד עורך דין מקרקעין בירושלים מוכר וותיק בעיר.

עורך דין ליקויי בניה מומלץ
עורך דין ליקויי בניה – מומלץ לא להתעסק אתו

 

 

עורך דין ליקויי בניה (2)

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …