ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, איזה עורך דין לקחת, ממה מושפע המחיר והאם יש לכך עלות נוספת.

התיקון של ייפוי כוח מתמשך חוק האפוטרופסות

התיקון של ייפוי כוח מתמשך חוק מיועד להיטיב עם האוכלוסייה המבוגרת בישראל. ייפוי כוח מתמשך חוק מאפשר לאדם המבוגר להגדיר מי יטפל בו, מי יהיה אחראי על רכושו ושאר צרכיו האלמנטריים והאישיים כאשר יצטרך לעזרה סיעודית חלילה. בעצם ייפוי כוח מתמשך חוק מאפשר לכל מי שהוא מעל גיל 18 מי יטפל בו במידה שהוא יהפוך חלילה לסיעודי. למעשה מי שמשתמש באפשרות הזאת הם אנשים מבוגרים ומתבגרים שחוששים שיום אחד הם יהפכו לסיעודיים, בעזרת ייפוי כוח מתמשך הם מגדירים מי יטפל בהם ועל מי הם סומכים שיקבלו עבורם החלטות וינהלו עבורם את חשבונות הבנק וכדומה. בתור מיופי כוח בוחרים בדרך כלל בילדים, בן/ת זוג, חברים, עורכי דין פינוי בינוי ועוד. על פי הגדרות החוק ניתן למנות מיופה לעניינים רפואיים, אישיים וכלכליים או לכל אחד מהם בנפרד – כגון רק לצרכים רפואיים, או לניהול הנכסים בלבד (או אפילו לצורך ספציפי, כגון שיש בניה על גג בית משותף ללא הסכמה והמבוגר כוחו אינו במותניו להיאבק) וכו’. החוק מגדיר גם הוראות ברורות לגבי ביטול ייפוי הכוח, לגבי מיופה כוח שאינו מעונין ליטול על עצמו את התפקיד, מה קורה אם שכחו להכניס נכס של הממנה לתוך המסמך, וכן האם בני המשפחה יכולים להתנגד למינוי ועוד.

ייפוי כוח מתמשך חוק
ייפוי כוח מתמשך, החוק בא להיטיב עם הקשישים

ייפוי כוח מתמשך עורך דין הוא כמו רכישת ביטוח

כשעושים ייפוי כוח מתמשך עורך דין מומחה ומנוסה, אפשר להיות רגוע, הדבר מביא שלוות נפש לזקן ולבני משפחתו. על מה ניתן להעביר סמכויות בחתימת ייפוי כוח מתמשך עורך דין? מיופה הכוח של הזקן או הסיעודי יכול לקבל החלטות לגבי בחירת טיפול רפואי כשיש כמה אפשרויות טיפול, לגבי בחירת רופא לבעיה רפואית, וכן לאשר בדיקות ואבחונים רפואיים. כמו כן הוא רשאי לקבל החלטה בענייני פעילויות תרבות, פנאי ומקום המגורים של המבוגר. בענייני רכוש רשאי המיופה להחליט לגבי ניהול הבית, שכירת עורך דין ליקויי בניה, וכן לגבי פנסיה וקופות גמל, קצבאות וחשבונות בנק. ייפוי כוח מתמשך עורך דין ותיק ומומחה הוא כמו רכישת פוליסת ביטוח אצל חברה מבוססת ומוכרת. כך יוכל המבוגר להיות בטוח שבמידת הצורך, מי שיטפל בו ובענייניו הוא מי שהוא סומך עליו.

ייפוי כוח מתמשך עורך דין
בייפוי כוח מתמשך קובעים בפני עורך דין מי יהיה מיופה הכוח

ממה מושפע בתיק של ייפוי כוח מתמשך מחיר?

שכרו של עורך דין בתיק של אפוטרופסות וכן ייפוי כוח מתמשך מחיר נקבע בתקנות הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשמ”ט-1988 (בתיקון 18 לחוק מופיעות ההגדרות באשר למסמך ייפוי כוח מתמשך המהווה, במקרים רבים, חלופה ראויה לפתרון האפוטרופסות). התקנות קובעות כי ייפוי כוח מתמשך מחיר ייקבע כמוסכם בין הצדדים (ובלבד שיהיה בהתאם לתקנות המפורטות כמובן). מה כולל בייפוי כוח מתמשך מחירו של עורך הדין? מה שכלול וקובע את גובה מחירו של עורך הדין הוא קודם כול הידע והמקצוענות שלו, וכן זמינות ויחס אנושי, אמינות וסבלנות.

ייפוי כוח מתמשך מחיר
ייפוי כוח מתמשך מה המחיר

האם יש לתיק ייפוי כוח מתמשך עלות נוספת?

האם יש לייפוי כוח מתמשך עלות, מלבד העלות של עורך הדין? ייפוי כוח מתמשך כרוך בתשלום חד פעמי לעורך הדין, לכאורה אין עלויות נוספות, אך אם מיופה הכוח צריך להוציא כסף כדי להפעיל את סמכויותיו, כגון שזה כרוך בתביעה משפטית וכו’ הוא יכול לנכות את הכסף מנכסיו של הממנה. בנוסף לכך, הממנה רשאי להקציב שכר חודשי שאותו יקבל מיופה הכוח כאשר המינוי ייכנס לתוקפו. במקרה זה יש כן ייפוי כוח מתמשך עלות נוספת. במקרה זה צריך הממנה לקבוע את גובה השכר החודשי. כמו כן, אם הממנה הגדיר זאת מפורשות בייפוי הכוח, הוא יהיה זכאי להחזר כספי על ההוצאות הישירות שהוא מוציא עבור הטיפול הסיעודי וכל הנלווה. גם מקרים אלה הם מקרים שיש לייפוי כוח מתמשך עלות נוספת. בכל מקרה אנו כמשרד עורך דין מקרקעין בירושלים המתמחים גם בייפוי כוח, נשמח לייעץ לכם וללוות אתכם בייעוץ משפטי וכל הכרוך בכך.

ייפוי כוח מתמשך עלות
בייפוי כוח מתמשך האם יש לכך עלות נוספת?

 

 

 

 

 

ייפוי כוח מתמשך חוק

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …