ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה כשיר חלילה לקבלת החלטות. בתקופות אלו, כאשר נגיף הקורונה עדיין מסתובב ברחוב, אנשים רבים, גם צעירים יחסית, מתעניינים על ייפוי כוח מתמשך קורונה גורמת להם לחשוש מליפול למצב סיעודי, (כשמדברים על הישרדות קיומית אנשים פחות מחפשים עורך דין ליקויי בניה…). ייפוי כוח מתמשך כרוך בשכר טרחה של עורך הדין. לאחר מכן, כאשר סמכותו של מיופה הכוח נכנסת לתוקף ישנם הוצאות נוספות: כגון אם הפעלת הסמכות כרוכה בעלות הוא יכול לגבות אותה מנכסי הממנה, וכן אם במסמך הייפוי הגדיר הממנה שכר חודשי למיופה הכוח, וכמו כן באפשרותו לקבוע כי הוצאות ישירות הקשורות לממנה יוחזרו מחשבונו. על כל זאת ועוד קראו בהמשך בהרחבה.

ייפוי כוח מתמשך קורונה – מה ההשפעות?

בימים כתיקונם אנשים צעירים ואפילו כאלו שהם ‘טיפה’ מבוגרים – בגילאי 60-70 לא חושבים על הזקנה ועל השלכותיה. בתקופה האחרונה חלה עלייה בקרב נשים וגברים – אף צעירים יחסית, המעוניינים בייפוי כוח מתמשך קורונה היא שגרמה לכך. שכן במהלך תקופת התפרצות הקורונה היו הרבה אנשים צעירים, בריאים וחיסונים שנפלו שדודים תחת מלתעות הנגיף… וגם כאשר נרפאו מהנגיף הם עדיין סיעודיים ומי יודע עד מתי… ייפוי כוח מתמשך קורונה הפך למוצר חיוני יותר. הקורונה הוכיחה שגם המומחים העולמיים אינם יודעים לחזות הכול מראש. מה שגרם לאנשים לחשוב ברצינות על ייפוי כוח מתמשך קורונה, רבים מתעניינים לגבי ייפוי כוח מתמשך חוק מה אומר על כך.

ייפוי כוח מתמשך קורונה
ייפוי כוח מתמשך הפך לנפוץ יותר בגלל הקורונה.

כיצד קובעים בייפוי כוח מתמשך שכר טרחה

בפתיחת תיק ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מושפע מכמה פרמטרים. ראשית צריך לדעת כי ייפוי כוח מתמשך מצריך התחייבות של עורך הדין לתקופה בלתי ידועה, לעומת ייפוי כוח רגיל או אפוטרופסות שנכנסים לתוקף מיד עם הסדרת העניין אצל עורך הדין. ייפוי כוח מתמשך שונה בכך שהוא נכנס לתוקף כאשר מי שהעניק לו את הכוח לרוב כבר אינו כשיר לקבל החלטות. ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה מושפע גם ממהות ייפוי הכוח, כלומר יש ייפוי כוח רגיל ויש ייפוי כוח שבו המבוגר מוסיף הוראות מפורטות למיופה הכוח באשר לטיפול בו ובנכסיו זה מצריך לפעמים ידע של עורך דין מקרקעין בירושלים, כמו כן יש מקרים בהם ממנים כמה מיופי כוח. ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה יהיה מושפע גם מהשאלה אם התיק ייגרר לבית המשפט. כאשר קיימת סבירות כזאת או כאשר דה פקטו זה יקרה תידרש העלאה בשכר הטרחה.

ייפוי כוח מתמשך שכר טרחה
בייפוי כוח מתמשך איך קובעים את שכר הטרחה של עורך הדין?

הפעלת ייפוי כוח מתמשך

הפעלת ייפוי כוח מתמשך אפשרית רק באמצעות עורך דין המוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי. על מסמך ייפוי הכוח חותמים: עורך הדין, הממנה ומיופה הכוח. לאחר מכן עורך הדין צריך להוסיף גם חתימה אלקטרונית ולהפקיד את המסמך אצל האפוטרופוס הכללי באמצעות הפקדה אלקטרונית על ידי כרטיס חכם שיש ברשותו. הפעלת ייפוי כוח מתמשך דורשת ידע, הכרה והבנה לצורכי קשישים ואנשים סיעודיים. הפעלת ייפוי כוח מתמשך צריכה להיעשות אצל עורך דין בעל הבנה, סבלנות וסובלנות לאדם מבוגר. אנו עורכי דין פינוי בינוי המתמחים גם בייפוי כוח מתמשך, מעניקים יחס חם ואנושי לכל אדם באשר הוא, אנו נעזור לכם ככל יכולתנו. לאחר חתימה על ייפוי כוח תצאו מאתנו שלווים ורגועים יותר. אנו מתמחים בסעיפי חוק האפוטרופסות וכל מה שקשור לייפוי כוח. נשמח לעמוד לצידכם בקבלת ההחלטות הקשורות לשנות השיבה שלכם.

הפעלת ייפוי כוח מתמשך
הפעלת ייפוי כוח מתמשך מתבצעת באמצעות כרטיס חכם של עורך הדין

 

ייפוי כוח מתמשך קורונה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …