מהי ההתנהלות הנכונה כאשר אנו מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים?

מהי ההתנהלות הנכונה כאשר אנו מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים?


תאונת דרכים עם נפגעים מוגדרת כתאונת דרכים בה נחבל גופנית לפחות אדם אחד, בין אם הפגיעה נראית לעין, ובין אם היא מתועדת בתעודה רפואית.

*במקרה בו הינכם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים מה עליכם לעשות?

ישנן פעולות אשר הינן בגדר תעשה ולא תעשה:

  • אין להזיז הנפגעים ממקומם. יש להזמין את שירותי ההצלה המקצועיים, כל תזוזה עלולה להחמיר את מצבם של הנפגעים. יש להזיזם רק במקרה שאי הזזתם עלול להיות מסוכן עוד יותר, למשל אם הם נמצאים ברכב בוער שעלול להתפוצץ.
  • אסור להזיז את כלי הרכב המעורבים בתאונה  ממקומם, אלא בהוראת שוטר. הזזת כלי רכב ממקום תאונה ללא אישור מהווה עבירה פלילית.
  • יש להודיע מיד למשטרה ( לטלפון ” 100″ ) על התאונה  וציין את  מרב הפרטים: מקום התאונה, מספר הנפגעים, מספר כלי הרכב המעורבים וכו’.
  • כדי למנוע תאונות נוספות על ידי הרכבים שחולפים במקום, יש לדאוג לאזהרת הנהגים ע”י הפעלת פנסי איתות החירום בכל המכוניות הנמצאות במקום, הצבת משולשי אזהרה בטווח רחוק מספיק ע”מ שאכן יהיו יעילים ויזהירו את הנהגים בזמן.
  • יש ללבוש אפודה זוהרת כשאתם מחוץ לרכב, על מנת לאפשר לנהגים אחרים לזהותכם מרחוק ולהקטין בכך את הסיכון להיפגעות מכלי רכב חולפים.
  • יש להימנע מלעמוד בנתיב התנועה. יש לעמוד ככל הניתן במקום בטוח – בעדיפות בשולי הכביש.
  • יש לתת את הדעת ביותר לסיטואציה הבאה:  אם היו עדים נוספים לתאונה, שאינם מעורבים ישירות בתאונה, רשמו  את שמותיהם ואת מספר הטלפון שלהם וכן כל פרט אחר, כדי שהמשטרה תוכל להיעזר בהם לקבלת פרטים על התאונה. אם פרטיהם של עדים אלה ידועים לך – אנא, מסור אותם לשוטר הנמצא באתר התאונה.
  • לעדים ניטרליים, שאינם אחד מהנהגים שמעורבים ישירות בתאונה, יש משקל מכריע: לעיתים רק על סמך עדותם קובעת המשטרה מי מהנהגים המעורבים נסע באור אדום או מי סטה לנתיב הנגדי.
  • במקרה של תאונת דרכים קטלנית, לאור חומרת התוצאה ובהתאם חומרת העונש הצפוי, מומלץ לפנות לקבלת יעוץ מוקדם ככל שניתן עם עורך דין המתמחה בתעבורה ובתאונות דרכים הכוללות נפגעים.

*האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך דין תעבורה. מי שנסמך על האמור לעיל – עושה כן על אחריותו בלבד.

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …