מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין

מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין

ההגבלות הנלוות של שיטת הנקודות גוררות רצון גדול מצד הנהגים למחוק אותן.

ראשית יצוין, כי אין דבר כזה “מחיקת נקודות תעבורה”. ברגע שנהג ביצע עבירת תנועה מסוימת, שלצידה מטיל החוק גם נקודות – אין דרך למחוק את הנקודות על אתר.
אולם חשוב לדעת, כי כאשר נהג ביצע עבירת תנועה ונתפס ע”י שוטר – בשלב זה הוא עדיין בגדר “חשוד”. כלומר, כל עוד אותו נהג לא שילם את הדו”ח, או הודה בביצוע העבירה שיוחסה לו במהלך דיון בבית משפט– הרי שלא יקבל את הנקודות שבדו”ח.
באמצעות פנייה לעורך דין ניתן לגבש אסטרטגיות שונות כדי להימנע מן הנקודות, והשיטות רבות מספור:

מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין

  • ביטול עונשים: באמצעות בקשה לביט+ול או באמצעות בקשה להישפט ניתן לנהל דיון ולנסות לבטל את העונש בכללותו, וכך את הנקודות הנלוות אליו.
  • הפחתת נקודותכתוצאה מן עבירות דומות שחלות עליהן מספר נקודות שונה, ניתן להיעזר בעורך דין כדי לטעון שהעבירה שבוצעה היא הפחותה מבין השתיים וכך לחסוך נקודות יקרות.
  • עיגול פינות: במקרים בהם נמצאים על הגבול שבין תקופות שונות או בין סך נקודות שונות, ניתן לנסות ולבקש להתחשב במצב המיוחד ולפעול לטובתו של הנאשם – כך לדוגמא, אם נקודות נרשמות בטווח של כמה ימים לפני שאחרות אמורות להימחק, או באם פסילת רישיון עומדת על חודן של שתי נקודות במקרים בעלי עמימות מסוימת.
  • הסדר טיעון: הסדר טיעון נעשה בין הנאשם בביצוע העבירה (בדרך כלל בין עורך דינו של הנאשם המייצג אותו), לבין המאשימה (התביעה) – מדינת ישראל.
    עורך דין מיומן ומנוסה המכיר היטב את החוק הפלילי, ואת פקודת התעבורה על כל תקנותיה, ידע לזהות כשלים הטמונים בדו”ח שהתקבל, ועל ידי כך להגיע עם התביעה להסדר טיעון מקל שיטיב עם הנאשם.

 *המאמר אינו תחליף לייעוץ משפטי בידי עורך דין. האמור מעניק מידע כללי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואף לא חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא, ויש לבחון כל מקרה ומקרה לגופו לפני נקיטת פעולה כלשהי, משפטית, רפואית או אחרת, מאחר וייתכנו מקרים שבהם יהיה על הנפגע לפעול אחרת לפי עניינו, ואשר אינן מפורטות במאמר זה, אשר על כן מומלץ לפני ביצוע פעולה כלשהי, לפנות ולהתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום זה, וזה תחום מומחיותו.

מחיקת נקודות תעבורה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי בעל ניסיון המתמחה בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. ניהול נכסים לתושבי חוץ ולתושבי הארץ שבבעלותם נכסי נדל״ן. בנוסף, עו״ד הלוי מייצג חשודים ונאשמים בכל הקשור לעבירות תעבורה כגון: שלילת רישיון, פסילות רישיון מנהליות, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות מהירות, נהיגה בזמן פסילה, עבירות שבוצעו על ידי נהגים חדשים/צעירים והורדת נקודות .

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מהי שיטת הניקוד החדשה? המדריך המלא
תעבורה

מהי שיטת הניקוד החדשה? המדריך המלא

מהי שיטת הניקוד החדשה? המדריך המלא     שיטת הנקודות החדשה  שיטת הניקוד היא שיטה העוקבת אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים. לשיטה אין עניין בנהגים המורשעים …

מחיקת נקודות תעבורה
תעבורה

מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין

מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין ההגבלות הנלוות של שיטת הנקודות גוררות רצון גדול מצד הנהגים למחוק אותן. ראשית יצוין, כי אין דבר כזה “מחיקת …

מה הם עקרונות שיטת הנקודות?
תעבורה

מה הם עקרונות שיטת הנקודות?

מה הם עקרונות שיטת הנקודות?         על פי הסטטיסטיקות של המשטרה נרשמים בארץ אחד וחצי מיליון דוחות תנועה בשנה, וזה     …