משרד עורך דין מכירת דירה

כשמוכרים דירה לא ניתן להסתדר ללא עורך דין מכירת דירה מומחה, שיערוך את החוזה יסדר את ענייני המיסוי וידאג שהקונה יעמוד בזמני התשלום. גם כשקונים דירה, בין אם קונים דירת קבלן חדשה ובין אם קונים דירה יד שנייה לא ניתן להסתדר ללא עורך דין קניית דירה מומחה, שיגן עליכם מפני איחור במסירת הדירה, מפני ליקויי בנייה ועוד. עורכי דין קניית דירה צריכים לייצג את הלקוח בכל בעיה המתגלה מול המוכר ומול הרשויות, למעט ייצוג בבית המשפט. במאמר הנוכחי תקראו האם ברכישת דירה עורך הדין חייב לטפל באיחור מסירה. וכן האם מותר לקבלן לדרוש שכר טרחה עבור עורך דין מקרקעין ירושלים שמייצג את הצד של מכירת הדירה.

איך בוחרים משרד עורך דין מכירת דירה ומה מומלץ?

מכירת דירה היא פרויקט מורכב, לפעמים נראה כי כדי למכור דירה צריך להיות מגשר או לנהל משרד עורך דין מכירת דירה עלולה להסתבך במריבות ומחלוקות אין סוף. אם לא ניגשים למכירה באמצעות משרד עורך דין מכירת דירה עלולה להיות סיוט שלא תשכחו לעולם. מעבר ליחסים שיש כאן בין המוכר לקונה יש כאן עוד הרבה סוגיות הקשורות לעורך דין מיסוי מקרקעין מיסוי, תמחור הדירה, תיקון ליקויים, עריכת החוזה ועוד. אך כמובן שכאשר בוחרים משרד עורך דין מכירת דירה יש לבחור בעורך דין הגון ומיומן, עורך דין מקרקעין מומלץ ומומחה בנדל”ן. יש גם לתת את הדעת מראש לגבי שכר הטרחה. לברר ולסכם זאת מראש. אם אתם גם מוכרים ובו זמנית גם קונים דירה מומלץ לסכם עם עורך הדין על עסקת חבילה – כלומר שייצג אתכם בשני העסקאות, זה יוזיל את העלות וגם יהיה יותר קל להתנהל עם אדם אחד.

משרד עורך דין מכירת דירה
משרד עורך דין מכירת דירה

עורך דין קניית דירה נאמן ייצג אתכם בכל סיטואציה

אחרי שמוכרים קונים… יש שני סוגים של קניית דירה. קניית דירה מקבלן וקניית דירה חדשה מקבלן. בשני המקרים מדובר בעסקה משמעותית ביותר בחייכם שיש לה ותהייה לה השפעה הן על חיי היומיום והן על חיי העתיד שלכם ושל המשפחה הגרעינית שלכם. מה שאומר שאתם חייבים ייעוץ וליווי מקצועי של עורך דין קניית דירה מומחה. בניגוד לתחומים אחרים כגון עורכי דין לענייני תאונות עבודה, עורך דין קניית דירה צריך להיות בקי בדיני מקרקעין ונדל”ן בעיקר הקשורים למכירת וקניית נדל”ן. עורך דין קניית דירה מהימן נמדד בכך שהוא מייצג אתכם ומחשב את טובתכם בכל סיטואציה. שכן ישנם עורכי דין שכביכול מייצגים את הלקוח אך בסופו של דבר הם מקבלים תשלומים או טובות הנאה גדולות יותר מהקבלן כך שהם ימשכו את החוזה לטובתו של הקבלן, והלקוח שאינו מבין בנדל”ן ובקניית דירות מולך שולל מבלי שיידע (וכמובן שזה לא חוקי).

עורך דין קניית דירה
צריך עורך דין נאמן בעסקה של קניית דירה

מה תפקידם של עורכי דין קניית דירה?

תפקידם של עורכי דין קניית דירה הוא לייצג את הקונה החל משלב המשא ומתן (לא מתקיים בכל המקרים – תלוי מתי מתבצעת ההתקשרות בין הקונה לקבלן), לאחר מכן עורכי דין קניית דירה צריכים לערוך חוזה אמין והוגן שמבטא את צד הקונה. לאחר מכן עורכי דין קניית דירה מלווים את הלקוח לאורך כל תקופת הבנייה (אם מדובר בדירה חדשה מקבלן) עד לרישום הדירה על שמו של הרוכש. בתקופת הבנייה עורך הדין צריך לעקוב אחר הקבלן ולדאוג לכך שיעמוד בהתחייבויות החוזיות כלפי הקונה. כגון אביזרים סניטריים או שינויים שהוא התחייב ללקוח. האביזרים והסטנדרט מופיעים כנספח לחוזה תחת הכותרת מפרט או מפרט טכני. והשינויים צריכים גם הם להיות מצורפים כנספחים לחוזה עם חתימת הדייר והקבלן על כל שינוי שהדייר מצרף. כל סטייה מהאמור במפרט מהווה עילה לתביעה או לקבלת פיצויים.

עורכי דין קניית דירה
עורכי דין קניית דירה אמינים מחזיקים לך ידיים בכל מצב

האם מותר לקבלן לדרוש שכר טרחה עורך דין מכירת דירה?

בכל עסקה של מכירת דירה על ידי קבלן רשאי הקבלן לגבות שכר טרחה עורך דין מכירת דירה בנוסף לעלות הדירה, אולם החוק קובע כי אסור לקבלן להפריז, החוק קבע תקרה בעניין. כלומר גביית שכר טרחה עורך דין מכירת דירה מותרת עד גובה סכום מסוים המשתנה מפעם לפעם (אתם יכולים להתייעץ אתנו על כך). הנושא של גביית שכר טרחה עורך דין מכירת דירה חוזר על עצמו אצל הרבה קבלנים לא אמינים, וזה עוד הוכחה המדגישה את החשיבות של קניית דירה בליווי משרד עורך דין מכירת דירה מומחה, נאמן והגון.

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה
מותר לקבלן לבקש שכ”ט עבור עורך דין מכירת דירה

שכר טרחה עורך דין רכישת דירה – האם זה כולל טיפול באיחור מסירה?

התשובה היא – כן. שכר טרחה עורך דין רכישת דירה כוללת טיפול באיחור הקבלן או המוכר במסירת הדירה, עורך דין שמתעצל בדבר אינו עושה את מלאכתו נאמנה. אמנם בדרך כלל שכר טרחה עורך דין רכישת דירה לא כולל ייצוג בבית משפט, וכך גם מופיע במפורש ברוב החוזים, אך עד לבית המשפט יש עוד הרבה מה לעשות… איחור במסירת דירה היא מכת מדינה, אין כמעט פרויקט בארץ, אף של חברות גדולות ומכובדות שאינן לוקות בעניין, ולכן בעת ההתקשרות ותשלום שכר טרחה עורך דין רכישת דירה יש להדגיש בפניו את ציפיותיכם בעניין. אנו כמשרד עורך דין מומחה ומהימן נותנים את השירות באופן מובן מאליו.

שכר טרחה עורך דין רכישת דירה
שכר טרחה עורך דין ברכישת דירה כולל גם טיפול באיחור
משרד עורך דין מכירת דירה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …