עורך דין מכירת דירה

עורכת או עורך דין מכירת דירה זה שירות חיוני והכרחי בכל עסקה של נדל”ן, גם מצד המוכר וגם מצד הקונה. מה כולל שכר טרחה של עורך דין בעסקה של מכירת דירה בכלל ובעיקר דירה יד שניה. בתור משרד עורך דין מכירת דירה מומחה ומנוסה הבאנו את המידע שאתם צריכים לדעת.

עורך דין מכירת דירה מה כלול בעבודה וכמה זה עולה

כשתרצו לקנות או למכור דירה במוקדם או במאוחר תזדקקו לשירותיו של עורך דין מכירת דירה, בלבול ששורר בעניין הביא אותנו להבהיר את הדברים. הרבה מתחבטים בשאלה מה כלול בעבודה של עורך דין מכירת דירה. האם הוא צריך רק לנסח את החוזה? האם הוא אחראי לקיום החוזה? ואם הוויכוח מתגלגל לפתחו של בית המשפט, האם במסגרת התשלום שהוא קיבל הוא חייב לייצג בבית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לעורך דין מכירת דירה? על כל אלו ועוד ננסה לענות במאמר שלפניכם. ונתחיל דווקא בשאלה האחרונה – שאלת העיתוי. המצב האידאלי הוא לפנות לעורך דין כבר מעת פרסום הדירה למכירה, או ממתי שאתם מתחילים לחפש דירה לקנייה. מה זה נותן לנו? זה מהווה יתרון במשא ומתן על מחיר הדירה (עורך דין מנוסה יכול להפנות למשל את הקונה לבדיקת הדירה, כאשר מפנה עורך דין ליקויי בנייה, קרוב לוודאי יימצאו ליקויים ויתנו לקונה קלף נוסף במשא ומתן).

עורך דין מכירת דירה
מה כלול בעבודה של עורך דין במכירת דירה

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה ועוד…

כמו כן יוכל עורך הדין לוודא שזיכרון הדברים ייעשה בצורה שלא ישפיע לרעה על המיסוי, וכן לבדוק את הרישום של הנכס, וכן בדיקת שעבודים, עיקולים וכדומה אם קיימים על הנכס, ועוד ועוד. שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה הוא דבר שמצדיק את עצמו. אם נדבר על הצד של המוכר הרי שרק מהחיסכון של תכנון המס בלבד הלקוח יכסה חלק גדול מההשקעה של עורך הדין. עורך דין מומחה יכול לגרום לביטול או לפחות הפחתת היטל השבחה. שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה כולל גם ניסוח חוזה שמגן על הצד שאותו הוא מייצג, או תיקון חוזה מוטה שערך הצד השני לעסקה (רווח בעיקר בדירות קבלן יד ראשונה), שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה כולל ליווי מקצועי עד להעברת הנכס על שם הרוכש. הוא צריך להתריע ולייעץ ללקוח שלו על אי קיום החוזה או כאשר קיים חשד לאי קיום.

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שנייה
שכר טרחה של עורך דין במכירת דירה יד שנייה

עורך דין מכירת דירה מחיר שמצדיק את עצמו

חשוב לציין כי עורך דין מכירת דירה מחיר אינו כולל ייצוג או הגשה לבית משפט, במידה ונדרש, לצורך כך יידרש תשלום נוסף. במרבית החוזים זה מופיע במפורש. אין צורך לומר שעורך דין מכירת דירה מחיר כולל מענה אישי ומהיר להתלבטויות ולשאלות של הלקוח לאורך כל שלבי המכירה, עד להעברת הנכס על שמו. כדי שיהיה עורך דין מכירת דירה מחיר שמצדיק את עצמו מומלץ לשכור עורך דין מקרקעין שמשרדו ממוקם בסמיכות למקום המגורים שלכם, כדי שהוא יהיה זמין ותוכלו להעביר לו מסמכים בקלות ובלי להתעכב. כשמדובר בקניית דירה מקבלן בדרך כלל דורש הקבלן תשלום עבור עורך הדין של החברה, מעבר למה שהקונה משלם לעורך דין מקרקעין שייצג אותו בעסקה. חשוב להדגיש כי החוק מגביל את התשלום לתקרה של 5000 ₪.

עורך דין מכירת דירה מחיר
עורך דין לייצוג במכירת דירה, מה המחיר, ולמה.

תכל’ס, כמה מקובל לשלם לעורך או עורכת דין מכירת דירה?

חשוב להדגיש, אין חוק או תקנה מסוימת שמגביל את המחיר שמותר לעורך או עורכת דין מכירת דירה לגבות, (למעט מה שנאמר לעיל לגבי הגבלת הסכום המשולם לעורך דין של היזם או של החברה הקבלנית ל-5000 ₪), אך ברוב העסקאות מקובל לשלם בין 0.5% ל-1.5% משווי העסקה. וכמובן שאין הבדל אם מדובר בעורך דין או עורכת דין מכירת דירה. אך כאמור אין חובה לעמוד בסכום זה, בעיקר כאשר מדובר בעסקת נדל”ן סבוכה יותר מעסקה של דירה רגילה. כמו כן, אין מניע להתייעץ בשלב הראשוני עם עורך דין אחד שינהל את המשא ומתן מטעמכם, ובעת חתימת החוזה לשכור שירותיהם של עורך או עורכת דין מכירת דירה שזו התמחותם. היום זה מתאפשר בקלות, אפשר להתייעץ בהתחלה עם עורך דין דרך הדיגיטל, ובעת חתימת החוזה לשכור עורך דין קרוב וזמין.

עורכת דין מכירת דירה
כמה מקובל לשלם לעורך או עורכת דין במכירת דירה

 

 

 

עורך דין מכירת דירה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי בעל ניסיון המתמחה בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. ניהול נכסים לתושבי חוץ ולתושבי הארץ שבבעלותם נכסי נדל״ן. בנוסף, עו״ד הלוי מייצג חשודים ונאשמים בכל הקשור לעבירות תעבורה כגון: שלילת רישיון, פסילות רישיון מנהליות, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות מהירות, נהיגה בזמן פסילה, עבירות שבוצעו על ידי נהגים חדשים/צעירים והורדת נקודות .

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

עורך דין מכירת דירה
מקרקעין

עורך דין מכירת דירה

עורכת או עורך דין מכירת דירה זה שירות חיוני והכרחי בכל עסקה של נדל”ן, גם מצד המוכר וגם מצד הקונה. מה כולל שכר טרחה של …

עורך דין ליקויי בניה
מקרקעין

עורך דין ליקויי בנייה

מי שרוכש דירה מקבלן צריך לקבל אותה נקייה מליקויים, אם יש ליקויים מוטלת על הקבלן אחריות לתיקון ליקויי הבנייה, אם הקבלן לא מתקן את הליקויים …

הפחתת היטל השבחה
מקרקעין

הפחתת היטל השבחה

מס שבח הוא מס המוטל על נכס בעת מכירתו, בגין השבחת הנכס, לאחר אישור שימוש חורג או אישור הקלה או אישור של תב”ע. החוק מאפשר …