עורך דין סכסוכי שכנים

על איזה רקע מתפתחים סכסוכי שכנים? איזה תועלת יכולה להביא התייעצות עם עורך דין סכסוכי שכנים? איך להיזהר מסכסוכי שכנים בבניין חדש ובבתים משותפים? זכרו גם וויכוח קטן על בניית גדר יכול לגרום לסכסוך שכנים רב שנים… התייעצו עם עו”ד מקרקעין ירושלים או עם מגשר בהקדם.

מה יכול לעזור עורך דין סכסוכי שכנים?

צורת המגורים בישראל בבנייני מגורים מביאים איתם מקרים רבים של סכסוכי שכנים, סכסוכי שכנים זה דבר לא נעים בעליל, אבל אם זה קרה, לפחות התייעצו עם עורך דין סכסוכי שכנים, כדי שלא תסתבכו משפטית עם השכנים, כי אז כבר באמת לא יהיה ניתן לאחות את הקרעים, לא באמצעות עורך דין סכסוכי שכנים וגם לא באמצעות עורך דין חוזים… אם הוויכוח הוא על רקע השטח המשותף וכדומה התייעצו עם עורך דין סכסוכי שכנים מתחום המקרקעין. סכסוכי שכנים יכולים להתרחש בכל בניין ולרוב טענות הצדדים מוצדקות במידה מסוימת, לעיתים רבות ניתן למנוע את ליבוי הסכסוך בתחילתו על ידי התייעצות עם עורך דין סכסוכי שכנים או מגשר שיכולים לפתור את הוויכוח בעודו באיבו ולמנוע שנים של מתחים ומריבות.

עורך דין סכסוכי שכנים
עורך דין סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים בבניין חדש

סכסוכי שכנים בתחום המקרקעין יכולים להתרחש בבניין חדש כאשר כתוצאה מליקויי בנייה יש רטיבות בבניין המשותף וכדומה והדיירים אינם מצליחים לדרוש מהקבלן את תיקון הליקויים – למרות שהוא מחויב על פי חוק – במקרים אלו יכולים להיווצר סכסוכי שכנים על רקע האחריות על הליקוי, כלומר מי אמור לשלם את התשלום מכיסו. כמו כן גם וויכוח על שטח חנייה בחצר או בחניית הבניין יכולה להיגרר לוויכוח רב שנים. במקרה של סכסוכי שכנים מן הסוגים האלו מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין מיסוי מקרקעין בהקדם. בדרך כלל מדובר בסכסוכים שניתן לפתור בקלות, בעיקר בשלב זה שעדיין אין משקעים בין הצדדים.

סכסוכי שכנים
סכסוכי שכנים – לפתוח דף חדש

דוגמאות של סכסוכי שכנים בבתים משותפים שאנו מטפלים בהם

כמשרד המטפל בתיקים של סכסוכי שכנים בבתים משותפים נביא דוגמאות נוספות של סכסוכי שכנים בבתים משותפים הקשורים לדיני המקרקעין: שיפוצים של שכן שמפריעים לשאר דיירי הבניין, שיפוץ של השטח המשותף, תוספת בנייה של אחד השכנים שגורעת מאחוזי הבנייה של שכן אחר, אסיפת חתימות לאישור בניית תמ”א כאשר חלק מהשכנים מתנגדים, דירה שהושכרה לדייר הגורם למטרדים, דיירים שאינם משתתפים בתשלום לוועד הבית, התנגדויות להיתרי בנייה, נזקים מרטיבות ברצפת השכן ועוד. במקרים מסוימים של סכסוכי שכנים בבתים משותפים וככל שמדובר במצב שלא ניתן לגשר בין הצדדים, אנו מגישים בקשה למתן צו הטרדה מאיימת. זהו צו שקובע סנקציות כנגד שכן שמטריד או מאיים, כגון הרחקה מהשטח, איסור על החזקת נשק וכדומה, והוא תקף אוטומטית לחצי שנה. לפעמים זה מספיק כדי להביא לפיוס ולרגיעה ולפעמים יש צורך בהמשך ההליכים המשפטיים, כמשרד עורך דין מקרקעין מומלץ וותיק אנו יודעים לפעול בכל תיק כפי הנדרש.

סכסוכי שכנים בבתים משותפים
סכסוכי שכנים בבתים משותפים

איך פותר עורך הדין סכסוכי שכנים גדר או על רקע אחר…

כמשרד עורכי דין מקרקעין מומחים ומקצועיים אנו נותנים שירות אישי לכל לקוח באשר הוא. מתוך כוונה ואג’נדה של – להביא את הסכסוך לקיצו בהקדם, כי כל יום שעובר ללא פתרון יכול לגרום לסכסוך לדורות. זה יכול להתחיל על רקע סכסוכי שכנים גדר שאחד מהשכנים בונה בחנייה או או סביב חלק מהחצר המשותפת, מאחסן שם דברים ומנכס לעצמו חלק מהחצר או מהחנייה, הדבר גורר בעקבותיו וויכוח מוצדק על גזלת השטח לכאורה. הדייר מצדו טוען שהשטח או החנייה שייכים אליו, וכי במקום להחנות את רכבו גדר את המקום. זוהי דוגמה קלאסית לסכסוכי שכנים גדר שגרם לסכסוך, אבל אל דאגה, יש מספיק סיבות נוספות לסכסוכי שכנים… במקרה כזה של סכסוכי שכנים גדר למשל, עורך הדין יבדוק את העניין ויבהיר להם עם מי הצדק מבחינה משפטית. מה שיגרום לצד שעלול להסתבך משפטית להוריד פרופיל. כאמור זוהי רק דוגמא קטנה ופשוטה לפתרון הסכסוך כמעט ללא עלות. ישנם עוד מקרים רבים נוספים ומורכבים יותר שאנו מטפלים בהם ביעילות. על כל סכסוך אתם מוזמנים לפנות אלינו…

סכסוכי שכנים גדר
סכסוכי שכנים על גדר – לא חסר על מה לריב

 

 

עורך דין סכסוכי שכנים

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …