הגשת התנגדות להיתר בניה

כל מה שרציתם לשאול על הגשת התנגדות להיתר בניה. האם אפשרית התנגדות אנונימית להיתר, איזה נימוקים יש לצרף להגשת התנגדויות לתכנית בניה על מנת שהן יתקבלו? הבאנו גם דוגמאות להתנגדות להיתר בנייה שסביר שהן יתקבלו וכאלה שלכאורה לא יתקבלו. כמו כן, האם צריך בכלל לרוץ להגיש התנגדות להיתר בניה? כל התשובות לפניכם מאת: עורך דין מקרקעין ירושלים.

הגשת התנגדות להיתר בניה

שכן שלכם הגיש בקשה להיתר בניה לתוספת או שהוא מתכוון לבנות ללא היתר והבניה שלו עלולה להפריע לכם, להוות בשבילכם מפגע ומטרד, או להסתיר לכם את הנוף והאוויר. לא נעים אבל תצטרכו לתכנן הגשת התנגדות להיתר בניה. הגשת התנגדות להיתר בניה צריכה להתבצע לפני הבניה, שכן לאחר מכן הסיפור בעייתי יותר, השכן עלול לבנות ואז להגיש בקשה להכשרת חריגות בניה, בקשה זו ניתן להגיש רטרואקטיבית. בכל מקרה שמשהו אצלכם לא ברור התייעצו עם עורך דין סכסוכי שכנים לגבי הגשת התנגדות להיתר בניה, והאופציות היכולות למנוע על פי חוק את הבניה בפועל.

הגשת התנגדות להיתר בניה
הכול על הגשת התנגדות להיתר בניה

האם ניתן להגיש התנגדות להיתר באופן אנונימי?

טופס התנגדות להיתר ניתן להגיש באופן מקוון ברוב העיריות – באתרי האינטרנט שלהם. על הטופס מציינים את כתובת מיקום הנכס שעליו מגישים התנגדות להיתר וכן מספר גוש וחלקה (לא הכרחי) וכן את שם מבקש ההיתר. לאחר מכן את פרטי מגיש ההתנגדות להיתר – שמו, מס’ הזהות שלו, כתובתו ומספרי הטלפון – לא ניתן להגיש באופן אנונימי. לאחר מכן יש לפרט את הנימוק ולציין האם הוא מוגש על ידי המתנגד בעצמו או על ידי עורך דינו.

התנגדות להיתר
התנגדות להיתר – אי אפשר אנונימי

הגשת התנגדויות לתכנית בניה – איזה סיבות ‘תופסות’?

מה עוד כלול בהגשת התנגדויות לתכנית בניה? בחלקו העליון של הגשת התנגדויות לתכנית בניה מציינים: התנגדות לבקשה להיתר בניה מס’… לאחר מכן כאמור יש לציין את סיבת ההתנגדות להיתר. הסיבות להתנגדויות יכולות להיות רבות אך ההתנגדויות היותר מתקבלות הן סיבות של שינויים מהותיים ממטרות התב”ע, כגון מישהו שמצהיר שמטרת הבנייה היא להרחבת דירתו בעוד הוא מתכוון לחלק את דירתו ליחידת דיור ולהשכירה. כמו כן התנגדות יכולה להיות גם בטענה שהבנייה מהווה שינוי עקרוני מתשריטי הבנייה שהוגשו ואושרו בעירייה. מומלץ לצרף חוות דעת של מהנדס התומכות בטענות. כדי לדעת מה הסבירות שהטענה תתקבל מומלץ בכל מקרה של הגשת התנגדויות לתכנית בניה להתייעץ עם עורך דין חוזים מומחה.

הגשת התנגדויות לתכנית בניה
איזה נימוקים צריך בהגשת התנגדויות לתכנית בניה?

התנגדות להיתר בניה דוגמא של מקרה שיתקבל ומקרה שלא יתקבל

התנגדות לבניה יכולה להיות בשל תכנון מרפסת שמפריעה לשכנים, או מרפסת שאינה מתוכננת באופן מספיק בטיחותי ועלולה לגרום סיכון למשתמשי החצר או החנייה שתחת המרפסת המתוכננת. כדי שההתנגדות להיתר תתקבל יש להגישה בתוך הזמן המוגדר בחוק וכן להוכיח שהבניה יכולה לפגוע או להפריע למגיש ההתנגדות. התנגדות להיתר בניה דוגמא של מקרה שלא יתקבל הוא התנגדות של מישהו שאינו מתגורר כלל באותו בניין – הוא אינו יכול לטעון להפרעה. התנגדות להיתר בניה דוגמא למקרה שכן יכול להתקבל הוא הוכחה שהיתר הבנייה פוגע או גורע משטח ציבורי, או טענה שההיתר מכביד על התשתיות המקומיות וכדומה. אם תרצו לקבל בעניין התנגדות להיתר בניה דוגמאות מפורטות תוכלו לפנות אלינו ולקבל שירות אישי ומקצועי.

התנגדות להיתר בניה דוגמא
התנגדות להיתר בניה – דוגמאות

גם אם אתם צודקים אל תרוצו להגיש התנגדות להיתר בנייה

אולם מן היושר הוא שלפני שאתם מגישים בקשת התנגדות להיתר בנייה עדיף שתחשבו האם ההתנגדות היא אכן בשל סיבה אמתית, או בשל מריבה ישנה וכדומה. כמשרד עורך דין המלווה מקרים של התנגדות להיתר בנייה משני הצדדים – הן מהצד המתנגד והן מהצד המעוניין לבנות, אנו נתקלים פעמים רבות בהתנגדות להיתר בנייה קנטרנית שאולי תוציא אתכם חזקים בבית המשפט אבל תחשבו על כך שבמוקדם או במאוחר תרצו גם אתם לבנות או תצטרכו את טובתו של השכן למטרות אחרות. ומאידך על הצד השני מוטלת החובה לבדוק האם יש תחליפים לתכנון הבנייה שלו, כך יוכל למנוע עוגמת נפש מהשכנים. בעזרת פגישה בין שני הצדדים בצירוף מהנדס או אדריכלית ניתן לפתור את הבעיה – למצוא מיקום אחר או חלופה של בניה קלה וכדומה, מומלץ גם לצרף עורך דין מיסוי מקרקעין ודיני המקרקעין בכלל לפגישה שיביא את הידע המשפטי.

התנגדות להיתר בניה
לא תמיד כדאי להגיש התנגדות להיתר בניה
הגשת התנגדות להיתר בניה

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …