נהיגה ללא רישיון רכב ברכב

בעקבות שינוי בחוק, נהיגה ללא רישיון רכב ברכב היא מותרת. אך כמובן שזה לא פוטר לחדש את הרישיון בזמן. בישראל תאונות דרכים בקרב צעירים בשל חוסר זהירות או בשל רישיון שלא בתוקף הן שכיחות מאוד. למרות האמור, תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מראה ירידה מסוימת בשנים האחרונות. העבר מוכיח כי במקרים של תאונות דרכים קשות, פסקי דין של בית המשפט מורים לשלול את רישיונו של הנהג או שלילת רישיון נשק במידה שיש לו כזה.

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב – האם היא נחשבת לעברה

עד סוף שנת 2018, החזקת רישיון הנהיגה ברכב הייתה חובה. בשנת 2018 ביטל שר התחבורה את התקנה המחייבת החזקת הרישיון ברכב פרטי בעת הנסיעה. ובמילים אחרות נהיגה ללא רישיון רכב ברכב אינה נחשבת לעברת תנועה. ביטול ההוראה מתייחסת הן לרישיון הנהג והן לרישיון הרכב. אך עם זאת חשוב לדעת כי נהיגה ללא רישיון רכב ברכב אינה פוטרת את נהג הרכב מהחזקת תעודת זהות, וכן תעודת ביטוח תקפה. הביטול מתייחס אך ורק לנהגי רכב פרטי – רכב מדרגה B. עד כאן לגבי נהיגה ללא רישיון ברכב, אך אסור לטעות לגבי תיקוף הרישיון, כלומר הפטור לא מעניק גושפנקה לנהיגה שלא באמצעות רישיון בר תוקף, גם אם כאמור, לא צריך להחזיק אותו ברכב. נהיגה באמצעות רישיון שלא בתוקף יכולה להוביל להטלת קנסות ונקודות חובה, ובמקרים חמורים אף למאסר ולפסילת ברישיון.

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב
כבר לא עבירה. מותר לנסוע גם בלי הרישיון

תאונות דרכים פסקי דין על מה הם מדברים

לעומת נהיגה ללא רישיון רכב ברכב, נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף או ללא רישיון כלל עלולה לגרום לתאונות דרכים. קיימים לגבי תאונות דרכים פסקי דין רבים. בין המקרים הנדונים הנם תאונות דרכים פסקי דין בדילמות שונות הנוצרות בעת התרחשות התאונה. שכן, מה שמאפיין תאונות דרכים הוא שאין מקרה אחד דומה לשני, וכמעט שאי אפשר להסיק מתאונה אחת לשנייה. תאונות דרכים אינן מופעלות במכוון, ולכן תאונות דרכים פסקי דין מרתקים ומעניינים. אולם בגדול אפשר לומר כי ניתן למצוא חוט מקשר ושיטתיות – אפילו חלקית בעניין התאונות ופסקי הדין. ברבים מהתאונות הדיון הוא האם המחלה או הבעיה ממנה סובל הנפגע היא כתוצאה מהתאונה או לא. בפסקי דין רבים אחרים אנו מוצאים משפטים המתנהלים עקב כך שהנהג הפוגע לא רכש פוליסת ביטוח חובה. מעבר למה שלא עמד בדרישות החוק, הרי שהוא עלול להיתבע לשלם את הנזק הגופני שנגרם כתוצאה מהתאונה. אנו מעסיקים עורך דין תעבורה בירושלים שיכול לייצג אתכם ולהשיג את פסק הדין הטוב ביותר עבורכם.

תאונות דרכים פסקי דין
עורך דין מומחה מוריד את האשמה ממי שבאמת אינו אשם

תאונות דרכים בקרב צעירים בני 17 עד 24

האם ניתן להצביע על מגמה מסוימת לחיוב או לשלילה בעניין תאונות דרכים בקרב צעירים? יש הפוסקים בנחרצות – ודאי שמספר והיקף תאונות דרכים בקרב צעירים הוא גדול. האמת, יש משהו באמירה זו, אך בשנים האחרונות קיימת מגמת ירידה בתאונות הדרכים בקרב הצעירים. לפני כעשור טענה עמותת אור ירוק על פי נתונים סטטיסטיים שבידיה, כי תאונות דרכים בקרב צעירים שכיחה פי שניים מחלקם היחסי באוכלוסיית הנהגים. בעמותה אכן השקיעו משאבים רבים להנמכת הגאווה המפוקפקת של להיות בראש רשימת הנפגעים בתאונות הדרכים. ואכן התוצאות מוכחות בשטח ומראות על ירידה בהיקף התאונות שבם מעורבים נהגים צעירים. העמותה משקיעה רבות בתחום החינוך לזהירות בדרכים, בקרב צעירים ומבוגרים ולמניעת נהיגה בשכרות.

תאונות דרכים בקרב צעירים
ייצוג הולם לצעירים

תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה ונתונים נוספים

מה הנושאים המהווים נקודות תורפה בענייני תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מוכיחה כי סופי השבוע הם הזמנים שבהם רואים עלייה בתאונות דרכים בעיקר של צעירים. כמו כן, צעירים עד גיל 24 מעורבים יותר בתאונות דרכים. בנוסף תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מוכיחה כי נהיגה במהירות מופרזת שכיחה מאוד בישראל וגורמת לתאונות רבות. נהיגה בשעות הערב והחשכה גם הם נמצאים בקרב הגורמים המופיעים בראש הרשימה בגרימת תאונות דרכים. שתיית וצריכת אלכוהול לפני נהיגה, גם היא נמצאת בקרב רשימת נקודות התורפה של ישראל בנוגע לתאונות דרכים, למרות שהחוק אוסר הימצאות של אלכוהול אף במידה קטנה. בנוסף, גם התעסקות עם טלפון סלולרי או היסח דעת אחר בשעת נהיגה היא אחת הגורמים הגבוהים לתאונות דרכים קטלניים. כמו כן מחקרים סטטיסטיים מוכיחים כי בחודשיים הראשונים לאחר קבלת רישיון הסיכון לתאונה הוא הרבה יותר גבוה.

תאונת דרכים בישראל סטטיסטיקה.
תאונות הדרכים הולכים ופוחתים

שלילת רישיון נשק

כמשרד מומחה ומנוסה בסוגיות משפטיות שונות. אנו מתעסקים לא רק בענייני שלילת רישיון נהיגה אלא גם בנושאים כמו שלילת רישיון נשק. ישנם אזרחים המקבלים מסיבות שונות רישיון להחזקת נשק. אך פתאום בשל חשדות לא מבוססות כאלה ואחרות הם מקבלים הודעה ובה מודיעים להם על שלילת רישיון נשק שלהם. חשוב לדעת כי יש שני סוגי רישיון בנשק, יש רישיון לנשיאת נשק שמתיר לבעל הנשק לצאת עם נשקו לרחוב. ולעומת זאת יש רישיון להחזקת נשק המתיר להחזיק את הנשק בבית בלבד. ההיתר ניתן לשלוש שנים ואחריו צריך לחדש את הרישיון. בכל מקרה, כמשרד עורך ותיק, אנו יכולים ללוות אתכם בכל בעיה של רישיון הרכב, שלילת רישיון נשק ועוד.

שלילת רישיון נשק
יש כמה דברים משותפים בין שלילת רכב לשלילת רישיון
נהיגה ללא רישיון רכב ברכב

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי בעל ניסיון המתמחה בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. ניהול נכסים לתושבי חוץ ולתושבי הארץ שבבעלותם נכסי נדל״ן. בנוסף, עו״ד הלוי מייצג חשודים ונאשמים בכל הקשור לעבירות תעבורה כגון: שלילת רישיון, פסילות רישיון מנהליות, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות מהירות, נהיגה בזמן פסילה, עבירות שבוצעו על ידי נהגים חדשים/צעירים והורדת נקודות .

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

נהיגה בשכרות
תעבורה

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא גורם מספר אחד להתרחשות תאונת דרכים קטלנית היום, תאונת דרכים קטלנית היא התנגשות בין שני כלי רכב, או בין כלי רכב להולך …

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב
תעבורה

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב

בעקבות שינוי בחוק, נהיגה ללא רישיון רכב ברכב היא מותרת. אך כמובן שזה לא פוטר לחדש את הרישיון בזמן. בישראל תאונות דרכים בקרב צעירים בשל …

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף
תעבורה

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף זה אומר במילים מדוברות לנהוג ללא טסט, הטסט בודק את תקינות הרכב ומניעת בלאי בחלקי הרכב ובכך למנוע  תאונת דרכים, …