נהיגה ללא רישיון רכב ברכב

בעקבות שינוי בחוק, נהיגה ללא רישיון רכב ברכב היא מותרת. אך כמובן שזה לא פוטר לחדש את הרישיון בזמן. בישראל תאונות דרכים בקרב צעירים בשל חוסר זהירות או בשל רישיון שלא בתוקף הן שכיחות מאוד. למרות האמור, תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מראה ירידה מסוימת בשנים האחרונות. העבר מוכיח כי במקרים של תאונות דרכים קשות, פסקי דין של בית המשפט מורים לשלול את רישיונו של הנהג או שלילת רישיון נשק במידה שיש לו כזה.

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב – האם היא נחשבת לעברה

עד סוף שנת 2018, החזקת רישיון הנהיגה ברכב הייתה חובה. בשנת 2018 ביטל שר התחבורה את התקנה המחייבת החזקת הרישיון ברכב פרטי בעת הנסיעה. ובמילים אחרות נהיגה ללא רישיון רכב ברכב אינה נחשבת לעברת תנועה. ביטול ההוראה מתייחסת הן לרישיון הנהג והן לרישיון הרכב. אך עם זאת חשוב לדעת כי נהיגה ללא רישיון רכב ברכב אינה פוטרת את נהג הרכב מהחזקת תעודת זהות, וכן תעודת ביטוח תקפה. הביטול מתייחס אך ורק לנהגי רכב פרטי – רכב מדרגה B. עד כאן לגבי נהיגה ללא רישיון ברכב, אך אסור לטעות לגבי תיקוף הרישיון, כלומר הפטור לא מעניק גושפנקה לנהיגה שלא באמצעות רישיון בר תוקף, גם אם כאמור, לא צריך להחזיק אותו ברכב. נהיגה באמצעות רישיון שלא בתוקף יכולה להוביל להטלת קנסות ונקודות חובה, ובמקרים חמורים אף למאסר ולפסילת ברישיון.

נהיגה ללא רישיון רכב ברכב
כבר לא עבירה. מותר לנסוע גם בלי הרישיון

תאונות דרכים פסקי דין על מה הם מדברים

לעומת נהיגה ללא רישיון רכב ברכב, נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף או ללא רישיון כלל עלולה לגרום לתאונות דרכים. קיימים לגבי תאונות דרכים פסקי דין רבים. בין המקרים הנדונים הנם תאונות דרכים פסקי דין בדילמות שונות הנוצרות בעת התרחשות התאונה. שכן, מה שמאפיין תאונות דרכים הוא שאין מקרה אחד דומה לשני, וכמעט שאי אפשר להסיק מתאונה אחת לשנייה. תאונות דרכים אינן מופעלות במכוון, ולכן תאונות דרכים פסקי דין מרתקים ומעניינים. אולם בגדול אפשר לומר כי ניתן למצוא חוט מקשר ושיטתיות – אפילו חלקית בעניין התאונות ופסקי הדין. ברבים מהתאונות הדיון הוא האם המחלה או הבעיה ממנה סובל הנפגע היא כתוצאה מהתאונה או לא. בפסקי דין רבים אחרים אנו מוצאים משפטים המתנהלים עקב כך שהנהג הפוגע לא רכש פוליסת ביטוח חובה. מעבר למה שלא עמד בדרישות החוק, הרי שהוא עלול להיתבע לשלם את הנזק הגופני שנגרם כתוצאה מהתאונה. אנו מעסיקים עורך דין תעבורה בירושלים שיכול לייצג אתכם ולהשיג את פסק הדין הטוב ביותר עבורכם.

תאונות דרכים פסקי דין
עורך דין מומחה מוריד את האשמה ממי שבאמת אינו אשם

תאונות דרכים בקרב צעירים בני 17 עד 24

האם ניתן להצביע על מגמה מסוימת לחיוב או לשלילה בעניין תאונות דרכים בקרב צעירים? יש הפוסקים בנחרצות – ודאי שמספר והיקף תאונות דרכים בקרב צעירים הוא גדול. האמת, יש משהו באמירה זו, אך בשנים האחרונות קיימת מגמת ירידה בתאונות הדרכים בקרב הצעירים. לפני כעשור טענה עמותת אור ירוק על פי נתונים סטטיסטיים שבידיה, כי תאונות דרכים בקרב צעירים שכיחה פי שניים מחלקם היחסי באוכלוסיית הנהגים. בעמותה אכן השקיעו משאבים רבים להנמכת הגאווה המפוקפקת של להיות בראש רשימת הנפגעים בתאונות הדרכים. ואכן התוצאות מוכחות בשטח ומראות על ירידה בהיקף התאונות שבם מעורבים נהגים צעירים. העמותה משקיעה רבות בתחום החינוך לזהירות בדרכים, בקרב צעירים ומבוגרים ולמניעת נהיגה בשכרות.

תאונות דרכים בקרב צעירים
ייצוג הולם לצעירים

תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה ונתונים נוספים

מה הנושאים המהווים נקודות תורפה בענייני תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מוכיחה כי סופי השבוע הם הזמנים שבהם רואים עלייה בתאונות דרכים בעיקר של צעירים. כמו כן, צעירים עד גיל 24 מעורבים יותר בתאונות דרכים. בנוסף תאונות דרכים בישראל סטטיסטיקה מוכיחה כי נהיגה במהירות מופרזת שכיחה מאוד בישראל וגורמת לתאונות רבות. נהיגה בשעות הערב והחשכה גם הם נמצאים בקרב הגורמים המופיעים בראש הרשימה בגרימת תאונות דרכים. שתיית וצריכת אלכוהול לפני נהיגה, גם היא נמצאת בקרב רשימת נקודות התורפה של ישראל בנוגע לתאונות דרכים, למרות שהחוק אוסר הימצאות של אלכוהול אף במידה קטנה. בנוסף, גם התעסקות עם טלפון סלולרי או היסח דעת אחר בשעת נהיגה היא אחת הגורמים הגבוהים לתאונות דרכים קטלניים. כמו כן מחקרים סטטיסטיים מוכיחים כי בחודשיים הראשונים לאחר קבלת רישיון הסיכון לתאונה הוא הרבה יותר גבוה.

תאונת דרכים בישראל סטטיסטיקה.
תאונות הדרכים הולכים ופוחתים

שלילת רישיון נשק

כמשרד מומחה ומנוסה בסוגיות משפטיות שונות. אנו מתעסקים לא רק בענייני שלילת רישיון נהיגה אלא גם בנושאים כמו שלילת רישיון נשק. ישנם אזרחים המקבלים מסיבות שונות רישיון להחזקת נשק. אך פתאום בשל חשדות לא מבוססות כאלה ואחרות הם מקבלים הודעה ובה מודיעים להם על שלילת רישיון נשק שלהם. חשוב לדעת כי יש שני סוגי רישיון בנשק, יש רישיון לנשיאת נשק שמתיר לבעל הנשק לצאת עם נשקו לרחוב. ולעומת זאת יש רישיון להחזקת נשק המתיר להחזיק את הנשק בבית בלבד. ההיתר ניתן לשלוש שנים ואחריו צריך לחדש את הרישיון. בכל מקרה, כמשרד עורך ותיק, אנו יכולים ללוות אתכם בכל בעיה של רישיון הרכב, שלילת רישיון נשק ועוד.

שלילת רישיון נשק
יש כמה דברים משותפים בין שלילת רכב לשלילת רישיון
נהיגה ללא רישיון רכב ברכב

אייל הלוי

עורך דין

עו״ד איל הלוי עוסק בעריכת הסכמים וחוזים לקנייה ומכירת מגרשים, דירות והשכרתם. בנוסף, עו״ד הלוי מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול נכסיהם,לרבות ליווי המוכר ו/או את הרוכש בכל שלבי העסקה משלב המו”מ ועד לרישומה בפועל, בין אם זה לקוח פרטי המעוניין לרכוש או למכור דירת מגורים ובין אם זה לקוח עסקי שברצונו לרכוש או למכור נכס מניב למסחר ותעשייה. רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין של מדינת ישראל(טאבו). וכן ניהול שוטף של נכסיהם של תושבי חוץ ותושבי ישראל המחזיקים בנכסי נדל”ן  מסחריים ומבקשים תמיכה ועזרה מקצועית.

אורי הלוי

עורך דין

עו”ד אורי הלוי, עוסק בכל הקשור בדיני נזיקין וחברות ביטוח. בתביעות נזקי גוף, תאונות דרכים, רשלנות רפואית,חיים,תאונות עבודה, אבדן שכר עבודה וכדו’. עיסוקו כולל ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט לרבות ייצוג תובעים כנגד חברות הביטוח, ובכל מקרה אחר בו נגרם לאדם נזק גוף ומגיעים לו פיצויים. יתרונו הגדול והייחודי טמון ביכולת להעניק ללקוח פיצוי מרבי עקב ניסיון רב שצבר בייצוג חברות ביטוח שונות והכרת הנפשות הפועלות, כך שטיפולו בתביעת הנזיקין ומיצוי זכויותיו של הלקוח יבואו לידי מימוש בצורה טובה יותר וממילא התוצאות יהיו טובות יותר.

צור קשר

מאמרים נוספים

מקרקעין

עורך דין מקרקעין לתושבי חוץ

Property Management of Foreign Residents משרדנו מעניק טיפול משפטי מקצועי ומקיף במגוון התקשרויות בנושא מקרקעין ונדל”ן, ומייצג תושבי חוץ בעלי מקרקעין בישראל בכל הקשור לניהול …

ייפוי כוח מתמשך קורונה
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך קורונה

ייפוי כוח מתמשך הוא ייפוי כוח שאדם מסוים מעניק לבני משפחה או חברים וכדומה לטפל בנכסיו ובענייניו האישיים אם חלילה יהפוך לסיעודי או שלא יהיה …

ייפוי כוח מתמשך חוק
מקרקעין

ייפוי כוח מתמשך חוק

במאמר הנוכחי תקראו בקצרה מה זה ייפוי כוח מתמשך, ומה אומר בעניין ייפוי כוח מתמשך החוק, מה הסמכויות שמקבל מיופה הכוח בהסדר ייפוי כוח מתמשך, …